Genel Bakış

Araç üstü yağlama ve bakım araçları, inşaat, yıkım, madencilik vb. şirketlerin masraflarını en kısa sürede azaltma aracı haline geldi.

Bu destek araçları, en büyük filolara dahi hizmet verebilmekte, maksimum etkinlik için ihtiyaç duydukları yağlayıcılar, antifriz, gres, su ve diğer akışkanlar ile birlikte sabit bir garaj için gerekli olan tamir bakım malzemeleri, kaynak ekipmanları da sistemin içerisine dahil edilebilmektedir.

Araç üstü yağlama ve bakım sistemleri, birçok farklı özelliklere sahiptir ve kullanıcının talebine göre şekillendirilebilir. Şirketinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek Araç üstü yağlama ve bakım araçlarının tasarımını ve üretimi firmamız tarafından yapılmaktadır.

Yağ Sistemi

Yağ sistemi, çalışma sahanızda bulunan tüm makinalarınız yağlama ihtiyacını karşılamak üzere imal edilmektedir. Farklı türlerdeki yağların, müşteri tercihine göre varil veya tank sistemi ile depolanması ve aktarılması sağlanmaktadır. Farklı verim ve basınç oranına sahip pompalar ile çeşitlilik ön plana çıkarılmış, çözüm odaklı olması esas alınmıştır. Dijital sayaçlı, mekanik sayaçlı ve presetli yağ tabancaları ile sarfiyat takibi ön plana alınmıştır. 10,15,20 Mt hortum uzunluğuna sahip hortum makaraları ile iş sahanızda beceri kabiliyeti yükseltilmektedir.

Gres Sistemi

Gres sistemi, çalışma sahanızda bulunan tüm makinalarınızın kuru yağlama ihtiyacını karşılamak üzere imal edilmektedir. Standart 208 Kg’lık gres varillerine uygun pompalar veya müşteri tercihine göre 10,20,30,50 Kg kapasiteye sahip gres pompalar kullanılmaktadır. Sayaçlı ve sayaçsız gres tabancaları, 10,15,20 Mt hortum uzunluğuna sahip hortum makaraları ile iş sahanızda beceri kabiliyeti yükseltilmektedir. Zorlu saha koşullarına uygun imal edilen gres sistemlerinde, opsiyonel olarak soğuk havalar için varil ısıtıcıları müşteri tercihine bırakılmaktadır.

Hava Sistemi

Hava sistemi, bakım aracında yer alan pnömatik ekipmanların hava ihtiyacını karşılamak üzere dizayn edilmektedir. Havalı yağ ve gres pompaları, havalı somun sökme, havalı garaj krikosu, filtre temizliği vb. tüm işlemlerin gerçekleştirilmesi için yeterli kapasite ve basınç oranına sahip kompresörleri sistem içinde barındırmaktadır. Müşteri tercihine göre tasarlanan bakım aracında, ihtiyacı karşılamak üzere 50 Lt den, 500 Lt kapasiteye kadar ürün seçimi yapılmaktadır.

Su Sistemi

Su sistemi, çalışma sahanızda yer alan iş makinaları, hafriyat araçları ve tüm ekipmanların genel temizliğini için basınçlı yada akarına su ihtiyacı için kullanılmaktadır. Müşteri talebine göre 150, 200, 250 Bar sıcak soğuk yıkama makinası veya yalnızca soğuk yıkama makinaları kullanılmaktadır. Saha ihtiyaçlarını karşılamak üzere araç kapasitene uygun su tankı imal edilerek montajı uygulanır. Tank ve yıkama makinası arasında hidrofor kullanılarak yıkama makinasının stabil çalışması sağlanmaktadır. 10,15,20 Mt hortum uzunluğuna sahip hortum makaraları ile kullanıcıya kolaylık sağlanarak beceri kabiliyeti artırılır.

Enerji Sistemi

Bakım aracı içerisinde yer alan elektrikli aletlerin, ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılamak üzere uygun jeneratör seçimi yapılarak sisteme dâhil edilmektedir ayrıca iç ve dış aydınlatma sistemini kapsamaktadır Ekipman sayısı ve ihtiyaç duyulan güce göre seçilen jeneratörler sistemin 7/24 çalışmasını sağlamaktadır.

Atık Yağ Sistemi

Bakım sırasında, iş makinaları, hafriyat araçları vb. makinalardan çıkan atık yağların havalı yada elektrikli pompalarla toplanması için uygulanan sistemdir. Bakım aracı durumuna göre atık yağ tankı kapasitesi belirlenmektedir. Müşteri taleplerine göre tank yerine atık yağ varili veya Ibc tankları da kullanılabilmektedir. Yasal yükümlülüğe göre atık yağların toplanması zorunludur.

Mazot Sistemi

Bakım aracı içerisine yerleştirilen mazot tankı ile, çalışma sahasında faaliyet gösteren iş makinaları, hafriyat araçları ve tüm ikmal gerektiren ekipmanların mazot ikmali yapılarak kesintisiz çalışmaları sağlamaktadır. Tank kapasitesi müşteri tercihine göre belirlenmekte ve araç içi yerleşim göz önünde bulundurulmaktadır. Çalışma yoğunluğuna göre belirlenen farklı verimlere sahip mazot pompaları ve sayaçlar ile alternatif çözümler sunulmaktadır.

Kaynak Sistemi

Bakım aracında yer alan kaynak makinaları ve ekipmanları, müşteri talepleri doğrultusunda seçilerek iş güvenliği kurallarına uygun olarak montajı gerçekleştirilmektedir. Sırasıyla çanta tipi kaynak makinaları, oksijen asetilen kaynak sistemleri, gazaltı kaynak makinaları vb. ürünler ihtiyaç doğrultusunda araca montaj edilerek kullanıma sunulmaktadır.

Diğer Ekipmanlar

Müşteri taleplerine göre montajı gerçekleştirilen bakım araçları farklı amaç ve hizmetlere olanak tanımaktadır. Bu sebeple kullanım alanına uygun, çalışma kabiliyetini pozitif yönde etkileyen yardımcı ekipmanlar gelen talepler doğrultusunda araç içerisine ilave edilmektedir. (Örn. Çalışma masası, Malzeme dolabı, Mengene, Takım arabası, Yangın tüpleri, İlk yardım seti, Vinçler, Elektrikli ve Havalı el aletleri vb.)