Seyyar Yağlama Seti – Mobil Bakım Aracı Genel Bakış

Araç üstü yağlama setleri ve seyyar bakım araçları, tüm inşaat, maden, karayolu şantiyelerinde ve liman sahalarında bakım gerektiren kamyon, iş makinası, vinç vb. araç ve ağır hizmet gerektiren ekipmanların bakımı için tasarlanır ve imal edilir. Bakım masraflarını minimuma indirger ve zamandan tasarruf sağlar.

Seyyar yağlama araçları zorlu şantiyelerde dahi rahatlıkla hizmet verebilmektedir. Maksimum etkinlik için ihtiyaç duyulan gres ve yağ pompaları, jeneratör, hava kompresörü, basınçlı yıkama makinası, mazot pompası, kaynak makinası vb. bir çok ekipman talepleriniz doğrultusunda seyyar yağlama setlerine dahil edilebilmektedir.

Araç üstü yağlama setleri ve bakım kamyonları, birçok farklı özelliklere sahiptir ve kullanıcının talebine göre şekillendirilebilir. Şirketinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek Araç üstü yağlama seti ve bakım araçlarının tasarımını ve üretimi firmamız tarafından yapılmaktadır. Örnek araçları ve sistem içine dahil olabilen ekipmanları lütfen inceleyin.

Yağ Sistemi

İnce yağ sistemi, çalışma sahanızda bulunan tüm araç ve makinalarınız yağlama ihtiyacını karşılamak üzere sisteme dahil edilmektedir. Farklı türlerdeki motor, şanzıman, diferansiyel yağlarının, müşteri tercihine göre varil veya tank sistemi ile depolanması ve aktarılması sağlanmaktadır. Farklı verim ve basınç oranına sahip havalı ve elektrikli ince yağ pompaları ile çeşitlilik ön plana çıkarılmış, çözüm odaklı olması esas alınmıştır. Dijital sayaçlı, mekanik sayaçlı ve presetli ince yağ tabancaları ile yağ sarfiyat takibi ön plana alınmıştır. 10, 15, 20 Mt hortum uzunluğuna sahip yağ hortum makaraları ile iş sahanızda beceri kabiliyeti yükseltilmektedir.

Gres Sistemi

Gres sistemi, çalışma sahanızda bulunan tüm araç ve makinalarınızın kuru yağlama ihtiyacını karşılamak üzere sisteme dahil edilmektedir. Standart 208 Kg’lık gres varillerine uygun pompalar veya müşteri tercihine göre 10, 20, 30, 50 Kg kapasiteye sahip gres pompaları kullanılmaktadır. Sayaçlı ve sayaçsız gres tabancaları, 10, 15, 20 Mt hortum uzunluğuna sahip gres hortum makaraları ile iş sahanızda beceri kabiliyeti yükseltilmektedir. Zorlu saha koşullarına uygun imal edilen gres sisteminde, opsiyonel olarak soğuk havalar için varil ısıtıcıları müşteri tercihine bırakılmaktadır.

Hava Sistemi

Hava sistemi, bakım aracında yer alan pnömatik ekipmanların hava ihtiyacını karşılamak üzere sisteme dahil edilmektedir. Hava kompresörü sayesinde; hava ile çalışan ekipmanlarınızı çalıştırabilir, lastik şişirme, filtre temizliği gibi işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Tüm işlemlerin gerçekleştirilmesi için yeterli kapasite ve basınç oranına sahip kompresörleri sistem içinde barındırmaktadır. Müşteri tercihine göre tasarlanan bakım aracında, ihtiyacı karşılamak üzere 50 Lt den, 500 Lt kapasiteye kadar kompresör seçimi yapılabilir.

Su Sistemi

Su sistemi, çalışma sahanızda yer alan iş makinaları, hafriyat araçları ve tüm ekipmanların genel temizliğini için basınçlı yada akarına su ihtiyacı için sisteme dahil edilmektedir. Müşteri talebine göre 150, 200, 250 Bar sıcak soğuk yıkama makinası veya yalnızca soğuk yıkama makinaları kullanılmaktadır. Saha ihtiyaçlarını karşılamak üzere araç kapasitene uygun su tankı imal edilerek montajı uygulanır. Tank ve yıkama makinası arasında hidrofor kullanılarak yıkama makinasının stabil çalışması sağlanmaktadır. 10, 15, 20 Mt hortum uzunluğuna sahip su hortum makaraları ile kullanıcıya kolaylık sağlanarak beceri kabiliyeti artırılır.

Enerji Sistemi

Seyyar bakım aracı içerisinde yer alan elektrikli aletlerin, ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılamak üzere uygun jeneratör seçimi yapılarak sisteme dâhil edilmektedir ayrıca iç ve dış aydınlatma sistemini kapsamaktadır. Ekipman sayısı ve ihtiyaç duyulan güce göre seçilen jeneratör sistemin 7/24 çalışmasını sağlamaktadır. Elektrik panosundaki extra prizler sayesinde araç dışına da elektrik beslemesi yapılabilmektedir.

Atık Yağ Sistemi

Bakım sırasında, araç ve makinalarınızdan çıkan atık yağların havalı yada elektrikli pompalarla toplanması ve depolanması için uygulanan sistemdir. Bakım aracı durumuna göre atık yağ tankı kapasitesi belirlenmektedir. Müşteri taleplerine göre tank yerine atık yağ varili veya Ibc tankları da kullanılabilir. Yasal yükümlülüğe göre atık yağların depolanması ve toplanması zorunludur.

Mazot Sistemi

Bakım aracı içerisine yerleştirilen mazot tankı ile, çalışma sahasında faaliyet gösteren kamyon, iş makinası, traktör, jeneratör vb. ikmal gerektiren ekipmanların mazot ikmali yapılarak kesintisiz çalışmaları sağlamaktadır. Tank kapasitesi müşteri tercihine göre belirlenmekte ve araç içi yerleşim göz önünde bulundurulmaktadır. Çalışma yoğunluğuna göre belirlenen farklı verimlere sahip mazot pompa ve sayaçları ile alternatif çözümler sunulmaktadır.

Kaynak Sistemi

Seyyar bakım aracında yer alan kaynak makinası ve yardımcı ekipmanları, müşteri talepleri doğrultusunda seçilerek iş güvenliği kurallarına uygun olarak montajı gerçekleştirilmektedir. Çanta tipi kaynak makinası, oksijen – asetilen kaynak sistemi, gazaltı kaynak makinası ve yardımcı ekipmanları ihtiyaç doğrultusunda araca montaj edilerek kullanıma sunulmaktadır.

Diğer Ekipmanlar

Müşteri taleplerine göre montajı gerçekleştirilen bakım aracında, araç içi yerleşime uygun ihtiyaca yönelik farklı ekipmanlarda kullanılabilir. Bu sebeple kullanım alanına uygun, çalışma kabiliyetini pozitif yönde etkileyen yardımcı ekipmanlar gelen talepler doğrultusunda araç içerisine ilave edilmektedir. Örneğin çalışma masası, malzeme dolabı, mengene, takım arabası, yangın tüpü, ilk yardım seti, elektrikli yada mekanik vinç, mekanik – elektrikli – havalı el aletleri vb.