Araç Üstü Sistemlerin Önemi ve Kullanım Alanları

Günümüzde büyüyen ve gelişen inşaat sanayisi beraberinde yeni ihtiyaç ve talepleri getirmektedir. İnşaat şantiyelerinde kullanılan makine ve ekipmanlar sürekli bakım gerektirmekte ve bu bakımların iş akışını etkilememesi için, minimum sürede yapılması istenmektedir.

Bu noktada ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda Gülersan Yağlama Cihazları’nın müşterilerine sunduğu mobil bakım araçları, talepleri karşılamakta ve çözüm noktasında maksimum kazanç elde edilmesini sağlamaktadır.

Müşterilerimizin belirlemiş olduğu araç baz alınarak, alanında tam yetkili ve uzman ekibimiz tarafından projelendirme işlemi yapılmakta, proje onayı akabinde imalat ve montaj işlemi başlamaktadır.

Seyyar Yağlama Seti nerede kullanılır ?

Yol şantiyeleri
Baraj şantiyeleri
İnşaat şantiyeleri
Geniş çalışma sahası ve bu saha içerisinde çalışan birden fazla iş makinasına sahip işletmelerde
Çalışma sahası içerisinde hareket kabiliyeti zayıf ekipmanların bulunduğu işletmelerde kullanılmaktadır.
Peki araç üstü sistem ile anlatılmak istenen nedir ?
Araç üstü sistemler, kamyon veya kamyonet üzerine inşa edilen kapalı sac kasa içerisinde bulunan jeneratör, kompresör, yağlama pompaları, atık yağ toplama sistemi, çalışma tezgahları, takım dolapları, yıkama makinası, temiz su veya yakıt tankı, kaynak makinası, filtre dolapları, lastik tamir ekipmanları vb. ürünlerden oluşmaktadır.

Yukarıda belirtilen ekipmanlar vasıtası ile şantiyenizde bulunan iş makinaları veya hareket kabiliyeti zayıf ürünlerin, bulunduğu noktada ihtiyaç duyduğu bakım ve onarımları rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Örnek vermek gerekirse; geniş bir alana sahip inşaat şantiyesinde çalışan ekskavatörün, yakıt ikmal veya yağlama işlemi için gün içerisinde ana kademeye gelip iş sahasına geri dönmesi oldukça fazla zaman kaybına yol açmaktadır. Bunun yerine şantiye içerisinde bulunan mobil bakım aracı ihtiyaç halinde talep edilen bakım, onarım ve ikmal işlemlerini gerçekleştirmek için rahatlıkla istenilen noktaya hareket edebilir.

Araç Üstü Sistem elemanları başlıca şu şekildedir

Yağlama Sistemi
Gres yağlama sistemi
İnce Yağ yağlama sistemi

Basınçlı Hava Sistemi
Kompresör
Hava dağıtıcı
Yardımcı ekipmanlar

Temiz Su Sistemi
Temiz su tankı
Basınçlı yıkama makinası

Atık Yağ Toplama Sistemi
Atık yağ tankı
Atık yağ pompası
Yardımcı ekipmanlar

Enerji Sistemi
Sistem gereksinimlerini karşılayacak güce sahip jeneratör
Kumanda panosu

Diğer Ekipmanlar
Çalışma tezgahı
Mengene
Takım dolabı
Filtre dolabı
Kaynak makinası

Muhtelif el aletleri
Araç üstü sistem tasarımlarında, önceliğimiz sizin taleplerinizi karşılamak, iş yükünüzü hafifletmek ve sahada etkin güç kaynağınız olabilmektedir. Bu sebeple yukarıda belirtilen ekipmanlar müşterilerimizin talepleri doğrultusunda artırılabilir veya azaltılabilir.

Araç üstü sistemleri daha detaylı incelemek için sitemizde bulunan örnek proje ve tamamlanmış araç resimlerini inceleyebilir, daha fazla bilgi almak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.